Środa, 18 września 2019 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Raz na zielono

Raz na zielono


7 września 2019

Pomimo, że jeszcze ciepło i żal pożegnać lato – to jednak żółć, purpura i fiolet w ogrodzie zwiastują już nadejście jesieni. Jednak ogrodnicy we wrześniu nie próżnują. To właśnie teraz zaczyna się dla nich bardzo pracowity okres. Jaka jest lista najważniejszych wrześniowych zajęć? Zaprasza Małgorzata Burchardt.


31 sierpnia 2019

Audycja Andrzeja Krystka.
Polskie Radio PiK - Raz na zielono z 31.08.2019

24 sierpnia 2019

Chociaż lato w pełni, bo sierpień nadal ciepły, a ogród pełen kwiatów i dorodnych owoców zachęca do odpoczynku, my już zaczynamy myśleć o jesieni, a nawet o przyszłym sezonie. Jest wiele zabiegów, które powinniśmy już teraz przeprowadzić. W sobotniej audycji dla działkowców z cyklu „Raz na zielono” nasi eksperci podpowiadali co trzeba zrobić, aby mieć piękny ogród w przyszłym roku. Tradycyjnie będzie też można było do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Gospodarzem audycji była Małgorzata Burchardt.
Polskie Radio PiK - Raz na zielono z 24.08.2019

10 sierpnia 2019

Ciąg dalszy walki z suszą. Jak podlewać rośliny by nie zasychały oraz jak racjonalnie korzystać z zasobów wody. Letnie cięcie drzew i krzewów. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

3 sierpnia 2019

Podsumowujemy lipiec w ogrodzie oraz planujemy sierpień. Podpowiadamy, jakie zabiegi trzeba wykonać w tym miesiącu i co można właśnie teraz wysiać, by plonami cieszyć się jeszcze jesienią. Jak powinna wyglądać pielęgnacja trawnika w sierpniu? Czekamy na telefony w czasie programu: 52 345 50 90. Można dzwonić i osobiście zadawać pytania. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

27 lipca 2019

W audycji dla działkowców "Raz na zielono" rozmawiać będziemy o kolorach i smakach lata. Sprawdzimy, co teraz kwitnie i owocuje w naszych ogrodach. Zapytamy ekspertów w studiu Polskiego Radia PiK, jak upały i susza wpłynęły na plony, w jakiej kondycji są owocujące krzewy i drzewa oraz jak działkowcy radzą sobie z niedoborem wody. Będzie też można do nas zadzwonić i osobiście zadać ekspertom pytanie.

Startujemy jak zwykle po godz. 12.00. Do usłyszenia i zobaczenia na radiopik.pl. Zaprasza Małgorzata Burchardt.


1234567