TARGI PRACY I KARIERY - YOUR FUTURE 2023;Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich; 23.03.2023r.
Akademickie Targi Pracy i Kariery to przedsięwzięcie realizowane przez uczelnię od wielu lat, którego Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest pomysłodawcą i organizatorem.
W tym roku po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną w kraju, powracamy z organizacją wydarzenia pod zmienioną nazwą TARGI PRACY I KARIERY – YOUR FUTURE 2023.
Przewidziana liczba uczestników około 3000 osób.
Targi kierowane są do studentów, ale również do uczniów szkół branżowych i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego poszukujących miejsc pracy. Podczas wydarzenia zaplanowana jest prezentacja ofert pracy, staży i praktyk kilkudziesięciu przedsiębiorstw (stoiska z przedstawicielami firm, instytucji, służb i konsultantów).
Ponadto odbędą się warsztaty tematyczne, a także panel dyskusyjny kierowany do doradców zawodowych pt. „Szkolnictwo branżowe – stereotypy a rzeczywistość” oraz „Kariera w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu – możliwości rozwoju
zawodowego”.
Podczas wydarzenia odwiedzający będą mogli m.in. skonsultować dokumenty aplikacyjne z doradcą zawodowym, przeprowadzić wstępną rozmowę z potencjalnym pracodawcą, a przedstawiciele firm będą mieli możliwość odbycia rozmów networkingowych.
Dodatkowo zostanie przygotowana strefa chillout dla studentów i odwiedzających.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Miejsce: Politechnika Bydgoska Al. prof. S. Kaliskiego 7 Bydgoszcz
VI Ogólnopolska Konferencja Oświatowa w SP nr 31 w Toruniu 14 kwietnia 2023r.
PROJEKT AUTYZM- zauważ,wesprzyj... Miejsce wydarzenia jest znaczące, ponieważ SP nr 31 to placówka oświatowa, która od 16 lat prowadzi oddziały integracyjne dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w ramach opracowanego przez specjalistów modelu edukacji integracyjnej. Model obejmuje nauczanie, terapię, wychowanie i opiekę dwóch grup uczniów- typowych i z ASD- z trzech etapów edukacyjnych: przedszkolnego, klas I-III ( nauczanie zintegrowane) oraz kl. IV-VIII ( nauczanie przedmiotowe) szkoły podstawowej. Był pierwszym w kraju wdrożonym w szkolnictwie masowym eksperymentem tego typu.
Organizatorzy konferencji zapraszają w swoistą podróż po obszarach wiedzy, praktycznych rozwiązań oraz inspirujących metod i sposobów pracy w szkole z oddziałami integracyjnymi, w których uczniowie ze spektrum autyzmu potrzebują wsparcia, edukacji i terapii, by móc rozumieć otaczający ich świat, komunikować się z ludźmi i budować z nimi relacje. Zaproponują też metody wsparcia osób z niepełnosprawnością na innych niż szkolne etapach życia.
Konferencja PROJEKT AUTYZM- zauważ, wesprzyj... ma swoich ważnych prelegentów i uczestników. Objęta jest patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, Prezydenta Miasta Torunia oraz mediów.
Program konferencji:
8.00 – 9.00 - rejestracja uczestników konferencji
8.30 – 8.55- „Brzydkie kaczątko" – spektakl Szkolnego Teatrzyku Integracyjnego
9.00 - 9.15 - uroczyste otwarcie konferencji przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31- p. Annę Barwik
9.15 - 9.30 - „Z życia SP 31” –pokaz multimedialny
9.30 – 11.15 - „Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży” – dr Katarzyna Wojciechowska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, seksuolog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, wykładowca UMK w Toruniu
11.15 – 11.35 - przerwa
11.35 – 13.20 -„Funkcjonalna edukacja podstawą godnego życia dziecka ze spektrum autyzmu” – Marta Sierocka-Rogala – logopeda, pedagog, analityk zachowania i superwizor BCBA, dyrektor merytoryczny i programowy Fundacji SCOLAR, wykładowca akademicki (Warszawa)
13.20 – 14.05 - „Wspieranie samodzielności w mieszkaniu treningowym” –Marta Młynarczyk – prezes i koordynator projektów Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ARKADIA w Toruniu
Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: : Wolność religijna i inne prawa człowieka, 31.05 - 2.06.2023r.
Konferencja ma na celu omówienie głównych zagadnień związanych z ochroną i promocją wolności religijnej na styku z innymi prawami człowieka, gdyż obecnie poszanowanie i ochrona tożsamości religijnej w życiu publicznym to jedno z najpilniejszych zagadnień na poziomie globalnym. Wiele grup religijnych i osób wierzących na całym świecie zmaga się z prześladowaniami i ograniczeniami wolności religijnej. Kryzys ten rodzi wiele pytań dotyczących właściwej równowagi między prawami wolnościowymi, które wkraczają w prawo do praktykowania własnej religii lub przekonań indywidualnie i zbiorowo, zarówno prywatnie, jak i publicznie. W wydarzeniu weźmie udział wielu prawników, filozofów i teologów, naukowców, edukatorów, badaczy, przedstawicieli grup społeczeństwa obywatelskiego, praktyków i dziennikarzy z całego świata, aby lepiej zrozumieć aktualne zagrożenia i trendy związane ze złożoną naturą wolności religijnej w życiu publicznym, widzianej z różnych perspektyw.
Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, druga edycja konkursu wiedzy o gospodarce „Welconomy Genius”, 15 marca 2023 r.(zakończone)
Dnia 15 marca 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbędzie się druga edycja konkursu wiedzy o gospodarce „Welconomy Genius” we współpracy ze Stowarzyszeniem "Integracja i Współpraca" w Toruniu. Rywalizacja przebiega pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz dziekanem do spraw społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, docentem Przemysławem Ziółkowskim. Radio Pomorza i Kujaw objęło patronat medialny. Konkurs zostanie przeprowadzony w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rywalizacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, przyczynia się do wzrostu motywacji do zgłębiania zagadnień z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, bankowości, gospodarki oraz prawa pracy. Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a dla trzech najlepszych przeznaczone są nagrody pieniężne, które zostaną rozdane podczas XXX edycji, największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, Welconomy Forum w Toruniu, organizowanym w CKK Jordanki.
VI Forum Seniora - 15 marca 2023 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Jurija Gagarina 11 w Toruniu o godz. 9.00 Rejestracja uczestników od godz. 8.00 (zakończone)
Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Wymagane jest jedynie wcześniejsze zapisanie się drogą telefoniczną dzwoniąc pod numer tel. 697 770 278.
Dzwonić można od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 -14.00
O czym porozmawiamy w tym roku?
Seniorzy posłuchają o cyberbezpieczeństwie, tak ważnym w dzisiejszych czasach.
Nie zabraknie też "lżejszych" tematów. Ekspert doradzi nam np. jak dbać o rośliny domowe.
Jakie atrakcje czekają na naszych Seniorów?
Przed Seniorami wystąpi półfinalista The Voice Of Senior - Andrzej Kubacki.
Gościem specjalnym Forum będzie znany aktor - Jerzy Zelnik.
Seniorze, chcesz uczestniczyć w Forum Seniora? Zapisz się już dziś! Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły i regulamin na pomorska.pl/forumseniora
Dzień Sołtysa 11.03.2023r.(zakończony)
Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa organizowane przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego dla sołtysów z województwa kujawsko-pomorskiego.
Wśród zaproszonych gości są sołtysi, którzy w swoich gminach pełnią funkcję najdłużej oraz laureaci konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie w 2022 r. Narodowego Święta Niepodległości (47 sołectw). Spotkanie będzie okazją do wręczenia specjalnych voucherów laureatom konkursu. Przewidziane są wystąpienia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, ministra Łukasza Schreibera i parlamentarzystów. Na zakończenie przewidziany jest występ zespołu Ziemia Bydgoska.
Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach 10-12 marca 2023r. Klub Uczelniany AZS Politechnika Bydgoska. (zakończone)
Akademickie Mistrzostwa Polski 2023 odbędą się 10-12 marca na Politechnice Bydgoskiej.
10 marca o godzinie 15:00 oficjalne otwarcie. Rozpoczynamy od rozgrywek indywidualnych; 11 i 12 marca to rozgrywki drużynowe.
Chęć udziału w tegorocznej edycji zadeklarowało 400 zawodników z całej Polski. Głównymi partnerami wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZU. Organizatorem jest Klub Uczelniany AZS Politechnika Bydgoska.
Konferencja naukowo-szkoleniowa "Dbaj o zdrowie" pod Honorowym Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. 7.03.2023r. (zakończona)
Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na konferencję naukowo-szkoleniową z cyklu „Dbaj o zdrowie” pod Honorowym Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Wydarzenie odbędzie się 7 marca 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Podczas konferencji, wykłady wygłoszą specjaliści zdrowia publicznego, a równolegle otwarte będzie „Miasteczko profilaktyczne” zlokalizowane w Bydgoskim Centrum Finansowym przy ul. Jagiellońskiej 1. Zostaną tam omówione zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, profilaktyki chorób zakaźnych oraz higieny zdrowia psychicznego. Uczestnicy akcji będą mieli również możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych takich jak m.in. mammografia czy densytometria.
XI Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM 5 marca 2023r. Teren Exploseum, budynek 1157 ul. Eugeniusza Smolińskiego w Bydgoszczy (zakończony)
Tym razem happening i bieg odbędą się na terenie Exploseum, czyli na terenach poniemieckiej fabryki materiałów wybuchowych. Bieg odbędzie się na terenie leśnym gdzie w specjalnych budynkach produkowano nitroglicerynę. Biegniemy, aby oddać chwałę bohaterom nie tylko walczącym z okupacją radziecką, ale czynnie działającym w konspiracji przez cały okres okupacji na terenie DAG Fabrik.
W miasteczku biegowym zapowiadają się poza harcerzami z ZHP i ZHR grupy rekonstruktorskie! Spodziewamy się CPR 112, AMW, IPN, Żandarmerii Wojskowej, wystawców z dziedziny bezpieczeństwa, historyków i podróżników. Jest szansa na Centrum Krwiodawcze oraz WOT.
Harcerze zapraszają wszystkich, a przedstawicieli Radia PiK szczególnie, do wspólnego ogniska (weźcie kiełbaski z sobą) oraz do rozmów, jak to jest być harcerzem w XXI Wieku.
Posłuchacie piosenek, opowiadań, a może i opowieści podróżników z "My Tu i Tam" bowiem spodziewamy się dwójki podróżników, pasjonatów techniki wojennej i chętnie z Wami porozmawiają.
Będzie Harcerski Patrol Ratowniczy z fantomami, który pokaże Wam jak się zachować w razie problemów. Nasi medycy chętnie Was nauczą jak uratować innych.
Będzie się działo :)
Organizator: Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto i Harcerski Klub Rowerowy „HaBZyK”
ul. Dworcowa 56 85-010 Bydgoszcz
Szczegóły na:
https://tropemwilczym.org/bieg/bydgoszcz/ jak i na naszym profilu na Facebook'u
MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM NAUKOWO EDUKACYJNE "Smartfon.Wyzwanie naszych czasów." 3.03. - 4.03.2023r.(zakończone)
Międzynarodowe Sympozjum „ Smartfon. Wyzwanie naszych czasów” jest kontynuacją corocznych, cieszących się dużym zainteresowaniem sympozjów poświęconych roli mediów i technologii w życiu społecznym, a w szczególności w wychowaniu młodzieży.
Młodzi ludzie spędzają dziś w świecie cyfrowych mediów ponad dwa razy więcej czasu niż w szkole. Skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej. Konferencja, poprzez dobór prelegentów będących uznanymi autorytetami w dziedzinie pedagogiki, psychologii, medycyny i mediów, ma przyczynić się do upowszechnienia świadomości tych problemów,
a także wiedzy o sposobach przeciwdziałania im.
Zaproszeni mówcy, prof. Manfred Spitzer, Bogna Białecka, Michał Talaga i Małgorzata Więczkowska, przedstawią często niedostrzegane w życiu codziennym zagrożenia związane z korzystaniem z technologii.
Konferencja „Smartfon. Wyzwanie naszych czasów” będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce skierowanym również bezpośrednio do młodzieży – uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów.