Niedziela, 24 marca 2019 r.   Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Tak Brzmi Miasto: Inkubator

Tak Brzmi Miasto: Inkubator
Tak Brzmi Miasto: Inkubator
Rusza pierwszy inkubator kariery dla muzyków i menedżerów z województwa Kujawsko-Pomorskiego!

Już w marcu 2019 roku startuje toruńska część programu wsparcia kariery obiecujących muzyków, menedżerów i zespołów – Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Ogólnopolski projekt to rodzaj "lotnej akademii biznesu muzycznego", która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. Kuratorami projektu, pełniącymi rolę wykładowców i mentorów, są doświadczeni artyści i menadżerowie: Leszek Biolik, Daga Gregorowicz (Dagadana) Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez) oraz Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet).

"Wiosna, wiosna, ach to ty"

"Wiosna, wiosna, ach to ty"
"Wiosna, wiosna, ach to ty"
Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu organizuje już po raz czwarty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiosna, wiosna, ach to ty" dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VIII) oraz oddziałów zerowych. Konkurs ma zasięg międzypowiatowy z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu jest kształtowanie wyobraźni plastycznej, inspirowanie wiosenną tematyką, rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych technikach i formach, a także popularyzowanie wiedzy o barwach wiosną.

Zdrapka Wielkopostna

Zdrapka Wielkopostna
Zdrapka Wielkopostna
Już 6 marca rusza kolejna, tym razem światowa edycja Zdrapki Wielkopostnej. W Wielkim Poście 2019 z inspiracji polskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego ruszą pierwsze edycje Zdrapki w Hongkongu, Makau i na Tajwanie. Modlić się nią będą chrześcijanie w języku nie tylko polskim, ale także chińskim i mandaryńskim. Globalny projekt przyjął nazwę OGINI, która jest anagramem hiszpańskiej formy imienia św. Ignacego.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Każdego dnia zdrapujemy pole, na którym umieszczone jest zadanie związane z trzema filarami Wielkiego Postu – postem, jałmużną i modlitwą. Wszystko w duchu rekolekcji ignacjańskich, czyli odnajdywaniu Boga „tu i teraz”. Zdrapka jest przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od wieku, stanu i sytuacji życiowej.

Treści polskiej edycji mają swoje źródło w nauczaniu papieża Franciszka o chrześcijańskiej radości i nawiązują do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski na lata 2017-2019.

W tym roku ruszamy z nową formułą: OPEN SOURCE ­­– chcemy, aby idea Zdrapki pojawiła się WSZĘDZIE. Zapraszamy wszystkie media, społeczności, blogerów do publikowania zadań i swoich wielkopostnych challengy!

Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana dla uczniów klas siódmych i ósmych i gimnazjów

Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana dla uczniów klas siódmych i ósmych i gimnazjów
Bydgoski Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana dla uczniów klas siódmych i ósmych i gimnazjów
To już dziewiąta edycja festiwalu kierowana nie tylko do gimnazjalistów, ale i uczniów siódmych, i ósmych klas szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Uczestnicy festiwalu rywalizować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą. Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej i regionalnej , rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania.

III Górznieński Maraton MTB

III Górznieński Maraton MTB
III Górznieński Maraton MTB
W niedzielę, 24 marca 2019 r. w Górznie rozegrany zostanie III Górznieński Maraton MTB.

Ta rekreacyjno-sportowa impreza skierowana jest do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, dostarczając niesamowitych wrażeń i wielu emocji. Celem imprezy jest promocja Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, popularyzacja kolarstwa MTB, aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej.

Wciąż można się jeszcze zapisać do udziału w maratonie. Start dla wszystkich kategorii o godz. 11:00. W maratonie rowerowym może wystartować każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby niepełnoletnie mogą wystartować pod opieką dorosłego opiekuna prawnego. Zapisać się można drogą elektroniczną, poprzez formularz na stronie internetowej maratonu - http://bit.ly/IIIGorznienskiMTB

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2258316067777587/


Kawiarenka Naprawcza "Reperatka"

W sobotę 30 marca w Bydgoszczy na ul.Bydgoskiej 26, w Starym Fordonie, w Warsztacie "Miejsce Skażone Sztuką" odbędą się się kolejne spotkania warsztatowe Kawiarenka Naprawcza „Reperatka”, podczas których przy pomocy specjalistów można będzie bezpłatnie dokonać drobnych napraw biżuterii, ceramiki, krawieckich, naostrzyć nóż lub dać drugie życie plastikowej butelce czy podkoszulkowi.

Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019

Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019
Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019
Zapraszamy na teatralne święto w Grudziądzu, podczas którego odsłonimy nie tylko kurtynę, ale zdradzimy też kilka najskrytszych sekretów scenicznych. Grudziądzka Wiosna Teatralna to doskonała okazja, aby bez wyjeżdżania z miasta zobaczyć przedstawienia z całej Polski, z doskonałą obsadą, zabawną i poruszającą fabułą. Dobre nazwiska reżyserów, świetni aktorzy, scenografia i muzyka, najlepsze teksty cenionych dramaturgów, to wszystko jest gwarancją Teatru na dobrym poziomie.

Aktor to człowiek, a teatr to życie – emocje, nadzieje, radości i smutkidotyczą nas wszystkich, zatem.
12