Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Mój Innowacyjny Wynalazek 2019

miw2019 (2)
miw2019 (2)
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do IV edycji Konkursu plastyczno-technicznego pt. „Mój Innowacyjny Wynalazek 2019”. Został on objęty honorowymi patronatami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem konkursu jest promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek. Poprzednie edycje konkursu „Mój Innowacyjny Wynalazek” udowodniły, że w dzieciach i młodzieży z naszego regionu tkwi potencjał, który dzięki takim konkursom pozwoli docenić ich kreatywność i pomysłowość. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z trzech kategorii wiekowych od 6 do 20 lat ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Cross Duathlon Budstol Invest i Cross Run Budstol Invest

Przed nami nieco chłodniejsze jesienno-zimowe dni. Nie muszą one jednak oznaczać rozbratu z aktywnym trybem życia. Wręcz przeciwnie! Organizatorzy zawodów CrossDuathlon Budstol Invest i Cross Run Budstol Invest wprowadzają nowe pozycje w kalendarzu imprez sportowych. Dnia 12.10.2019r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek zorganizowane zostaną zawody duathlonowe, w których uczestnicy najpierw zmierzą się z dystansem biegowym, następnie z etapem rowerowym, by ponownie wrócić na biegowe ścieżki. W zależności od stopnia zaawansowania przygotowane zostały różne dystanse, a także rywalizacje rodzin i sztafet. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę zawodów www.fb.com/cdbi19.

100 lat w służbie zdrowia

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy ma zaszczyt poinformować, iż w dniu 21 listopada 2019 r. o godz. 1000 (w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzki w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońska 3) odbędzie się Konferencja „100 lat w służbie dla zdrowia. Zdrowie publiczne – wybrane aspekty” oraz uroczysta gala jubileuszowa z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych.Organizatorami konferencji są Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Polskie Towarzystwo Higieniczne – Oddział w Bydgoszczy oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia – Oddział Terenowy w Bydgoszczy.